XV Edycja Spływu dla Twardzieli

Czas się spotkać i pogadać, a jak czasu wystarczy to nawet trochę popływać.

Zapraszamy do Lubrzy w dniach 12-13-14 listopada 2021 roku. Martinez kolejny raz przygarnie spragnionych pływania Paklicą i gadania o byle czym do rana, przy szklance rudego trunku.

To już 15 lat mija od Pierwszego Twardziela, który odbył się 17.11.2007 roku na odcinku Lubrza- Gościkowo. Czternaście osób ubranych w kurtki i kapoki, wsiadających do kajaków przy wodospadzie odebrano „jakoś dziwnie”. A dzisiaj ludzie w Lubrzy pytają czy kolejny raz odbędzie się listopadowy Spływ Twardziela. Przerobiliśmy spływy w deszczu i śniegu, gubiliśmy się na Paklicku we mgle gęstej jak mleko, pływaliśmy Paklicę pod prąd, morsowaliśmy. Zdarzały się kabiny, ale zawsze na wesoło i w przyjaznej atmosferze. Był wyławiany telewizor z Kanału Ołobockiego i czasem brakowało wody w rzece…

W 2009 roku przepłynęliśmy Paklicą przez teren budowy autostrady A2, w IV spływie dołączyli do Nas przyjaciele- członkowie Stowarzyszenia Turystyki Wodnej „Szron- Czerna” z Żagania. Lubrzańska Mańka wpisała się na stałe w kalendarium imprez i ciągle ustanawiane są nowe, lepsze czasówki tego odcinka. Sobotni wieczór to pasowanie nowicjuszy na twardzieli (ilu to już ich było przez te lata?), a także ciekawe prezentacje wypraw i spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *