W sobotnie popołudnie, 14. marca 2015 na Ośrodku Wypoczynkowym Martinez w Lubrzy odbyły się V Mistrzostwa w strzelaniu z dmuchawki pigmejskiej. Na liście startowej pojawiło się ponad dwudziestu zawodników. Uczestnicy zmierzyli się w trzech kategoriach: dzieci, kobiety i mężczyźni.

Od 16.00 trwała seria próbna, w której zawodnicy zapoznawali się z dmuchawką, której pierwowzorem jest nieskomplikowana, aczkolwiek bardzo skuteczna broń prymitywnych ludów, której używano do polowań na dzikie zwierzęta.

Zawody rozpoczęły się od zmagań dzieci, które celowały w dwóch rundach eliminacyjnych do dużej tarczy, a bezkonkurencyjni w rozgrywce finałowej okazali się debiutanci: Jakub Walczak, który zwyciężył z liczbą 133 punktów oraz Dominika Ziółkowska, która z 129 punktami zajęła drugie miejsce. Brąz ustrzelił multimedalista tych zawodów – Filip Jakimowicz (123 pkt)

Puchar Wojowniczki zdobyła pani Ewa Łausz, z najlepszym wynikiem tegorocznej rozgrywki – 83 punkty. Na podium stanęła również pani Patrycja Michalska (40 pkt) oraz pani Karolina Iwanicka (30 pkt).

Największych emocji licznie zgromadzonej rzeszy kibiców dostarczył pojedynek męskich wojowników. Poziom rozgrywki był bardzo wyrównany – do wyłonienia wicemistrza konieczne było przeprowadzenie dwóch dogrywek! Puchar zdobył pan Grzegorz Iwanicki (73 pkt), srebrny medal po zaciętym boju zawisł na szyi pana Kacpra Łausza, zaś brąz zdobył pan Mieczysław Maryniak.

Po zawodach tradycyjnie odbyła się ceremonia medalowa dekoracji zwycięzców, a uczestnicy i goście raczyli się pysznym ciastem, kawą i herbatą. Zawodnicy już zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznej edycji mistrzostw, komplementując świetną zabawę o rodzinnym charakterze, połaczoną z niemałą dawką adrenaliny jako idealny pomysł na aktywnie spędzony weekend.