Już po raz ósmy kajakarze spotkają się w Lubrzy na zamykającym sezon Spływie dla Twardzieli, który odbędzie się 8.-9.11.2014. Dwudniowa impreza potwierdza, że pływać można o każdej porze roku.

Program imprezy: *

SOBOTA, 08.11.2014

 • 9.30 – zbiórka przy stanicy wodnej
 • spływ na odcinku Lubrza-Gościkowo (rzeka Paklica) z gorącą zupą w trakcie spływu – czasówka do PZW (4110 m) – II Lubrzańska Mańka (do pobicia ubiegłoroczny rekordowy wynik Pani Izabeli Klaczkowskiej – 45min, 43sek)
 • 15.00 – zakończenie spływu w Gościkowie
 • 16.00 – powrót do Lubrzy
 • czas wolny
 • 18.00 – gorąca kolacja
 • wieczorne spotkanie w barze – podsumowanie dnia przy muzyce z DJem, grzanym piwie i innych trunkach oraz dekoracja zwycięzców konkurencji wraz z rozdaniem pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników spływu. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie spotkanie z podróżniczką, Celestyną Meryk, która podzieli się wrażeniami z niesamowitej wyprawy na Spitsbergen.
 • nocleg we własnych śpiworach w pokojach 2,3 -osobowych w budynku hotelowym (dla pierwszych 40 osób według kolejności zgłoszeń – reszta uczestników nocuje w młodniku pod ośrodkiem, identycznie, jak we wcześniejszych edycjach)

NIEDZIELA, 09.11.2014

 • 9.00 – śniadanie (jajecznica, ser, dżem, smalec, parówki, chleb, masło, kawa, herbata)
 • 9.30 – wyjazd na spływ Kanałem Ołobockim na odcinku Mostki – Ołobok, z gorącą zupą w trakcie spływu nad jeziorem Niesłysz
 • 14.30 – powrót do Lubrzy
 • tradycyjna wymiana telefonów oraz koszulek na pożegnanie, poszukiwanie zaginionych poprzedniej nocy elementów garderoby

ZAPEWNIAMY BRZYDKĄ POGODĘ I – NIESTETY – OGRZEWANE POKOJE, A PRZY TYM WSPANIAŁĄ ATMOSFERĘ.

* – Organizator zastrzega możliwość zmiany programu spływu, w szczególności zamiany kolejności lub lokalizacji poszczególnych etapów.

KOSZT CAŁKOWITY – 160,00 zł/os.**

(własny sprzęt – 130,00 zł/os.)

** Koszt samej soboty bez noclegu – 70,00 zł/os.

Serdecznie zapraszamy! – zapisy telefonicznie – 68-3813295; 601-64-95-70

lub mailem – martinez@martinez.com.pl

pozdrawiam
Ewa Skonieczek

 


 

Pokaz „ Dzień polarny –Spitsbergen” Celestyna Meryk

Moim mottem jest „ Świat jest jak księga kto nie podróżuje czyta tylko jedną stronę” św. Augustyna. Swoją pasją lubię zarażać innych zawodowo jako pracownik biura podróży jak i prywatnie, dlatego też prze okres dwóch lat prowadziłam Klub Podróżnika w Głogowie. Moje podróże zaczęły się od fascynacji górami, konkretniej Tatrami. Uważam, że Polska jest bardzo piękna i każdy swoje poznawanie świata powinien zacząć od ojczyzny.

„Dzień polarny –Spitsbergen” wyprawa na najbardziej wysunięty na północ zakątek Europy.

Ogromna przestrzeń dolin polodowcowych, stada reniferów, niezliczone rzeki, które trzeba było pokonać. Z grupą znajomych z różnych miast Polski postanowiliśmy odkrywac dziki, bez szlaków, bez bazy noclegowej skrawek Svalbardu. Każdy ze swoim plecakiem ważącym ok. 20 kg, w którym mieliśmy wszystko potrzebne do przeżycia w tym terenie. Namioty , jedzenie, sprzęt i broń, która była potrzebna w razie ataku niedźwiedzia polarnego.
Z takim ekwipunkiem przeszliśmy ponad 100 km, nie raz walcząc z bagnami, rwącymi potokami, ale to co przeżyliśmy było warto tej ceny.