Przejdz do tresci

Promocja “Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Z przyjemnością informujemy, że firma Martinez bierze udział w akcji “Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Propozycja obejmuje udział w spływie kajakowym na trasie Lubrza-Gościkowo w cenie 40,00 zł/kajak 2-os. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu (kajak, wiosła, kamizelki asekuracyjne) oraz powrót do Lubrzy. Zalecana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna (tel. 601-649-570) lub mailowa (kajaki@martinez.com.pl).

(więcej…)

XII Spływ dla Twardzieli

Serdecznie zapraszamy na dwunastą edycję Spływu dla Twardzieli. Trzydniowa impreza zamykająca sezon odbędzie się w Lubrzy w dniach 16.-18.11.2018, potwierdzając, że pływać można o każdej porze roku.

(więcej…)

XI Spływ dla Twardzieli – zakończony!

W 11. edycji lubrzańskiego Spływu dla Twardzieli pogoda wreszcie była taka, jaka być powinna: było mroźno, wietrznie i deszczowo. Mimo to (a może dzięki temu) przyjechało ponad 50 śmiałków, gotowych zmierzyć się z wyjątkowo wysokim stanem rzeki Paklicy. Jak zwykle można było liczyć na zorganizowane grupy stałych bywalców m.in. z Nowego Tomyśla, Dzierżoniowa, Żagania, Grodziska Wlkp., ale również pojawiły się zupełnie nowe twarze. Niektórzy musieli pokonać dystans 900 km, by dotrzeć do Lubrzy.

(więcej…)

XI Spływ dla Twardzieli

Serdecznie zapraszamy na jedenastą edycję Spływu dla Twardzieli. Trzydniowa impreza zamykająca sezon odbędzie się w Lubrzy w dniach 17.-19. listopada 2017, potwierdzając, że w pływać można o każdej porze roku.

(więcej…)

X Spływ dla Twardzieli zakończony!

Jubileuszowy, dziesiąty Spływ dla Twardzieli w Lubrzy przeszedł do historii. Impreza miała wyjątkowy charakter, ponieważ program rozłożony był na trzy dni (11.-13.11.2016). Również liczba uczestników była rekordowa – niemalże 80 osób z całej Polski przybyło do Lubrzy, aby na Paklicy udowodnić, że pływać można przez cały rok. Można śmiało stwierdzić, że również pogoda dopisała – było słonecznie, aczkolwiek nieco chłodno – dość powiedzieć, że drugi dzień spływu upłynął pod znakiem pokonywania cienkiej tafli lodowej na jeziorze Bukowieckim. Ba, niektórzy uczestnicy na własnej skórze przekonali się o dość niskiej o tej porze roku temperaturze wody – i to mimo leniwego nurtu rzeki Paklicy.
(więcej…)

Jubileuszowy X Spływ dla Twardzieli

Serdecznie zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą edycję Spływu dla Twardzieli. Wyjątkowa, bo tym razem trzydniowa impreza zamykająca sezon odbędzie się w Lubrzy w dniach 11.-13. listopada 2016, potwierdzając, że w doborowym towarzystwie pływać można o każdej porze roku.

(więcej…)

9. Spływ dla Twardzieli zakończony!

I znów pogoda nie dopisała „twardzielom”… Zamiast zapowiadanej słoty i niskich temperatur, aura okazała się być wyjątkowo łagodna, szczególnie niedzielne słońce oraz niemal dwadzieścia stopni ciepła mogło sprawiać wrażenie, że uczestnicy dziewiątej edycji listopadowej imprezy biorą udział w wiosennym spływie. A przybyło ich do Lubrzy niemal pięćdziesięciu z różnych zakątków kraju – swoich przedstawicieli miały m in. Poznań, Wrocław, Toruń, Zielona Góra, Bielsko-Biała, Żary, Żagań, Świebodzin, Grodzisk Wlkp., Nowy Tomyśl, Świdwin, Dzierżoniów, Gubin, Kórnik, Cybinka i Łagów.
(więcej…)

9. Spływ dla Twardzieli

Serdecznie zapraszamy na dziewiątą edycję Spływu dla Twardzieli. Dwudniowa impreza zamykająca sezon odbędzie się w Lubrzy w dniach 7.-8.11.2015, potwierdzając, że pływać można o każdej porze roku.

(więcej…)

II Festiwal Piosenki Żołnierskiej „Złoty Nenufar”

II Festiwal Piosenki Żołnierskiej „Złoty Nenufar” – Lubrza, 16-17 maja 2015r.

Niepowtarzalne elementy fortyfikacyjne na terenie Gminy Lubrza honorowane są w każdy trzeci weekend maja imprezą o nazwie Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Wydarzenie to pokazuje ogromny dorobek polskiej historii oraz kultury militarnej. Prezentując polskie pieśni i melodie wojskowe, chcemy promować postawę patriotyczną głównie wśród dzieci i młodzieży. Podczas imprezy poza występami konkursowymi, widzowie będą okazję wysłuchać koncertu orkiestry wojskowej z Żagania, a także zapoznać się ze współczesnym sprzętem wojskowym, prezentowanym przez 17 Wielkopolska Brygadę Zmechanizowaną z Międzyrzecza, czy obejrzeć programy przygotowane przez dzieci z Lubrzy. Gwiazdami muzycznymi tegorocznego festiwalu będą Felicjan Andrzejczak, a także Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem.

Konkurs fotograficzny „Paklica zachwyca”

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pod hasłem „Paklica zachwyca”. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego zdjęcia z lubrzańskiego spływu, oddającego piękno, niepowtarzalny charakter oraz przyrodę rzeki Paklicy (oraz innych rzek, na których obsługujemy spływy). Przede wszystkim preferowane będą fotografie przedstawiające piękno przyrody, uczestników spływu na tle natury, bądź obiektów hydrotechnicznych na szlaku. Zdjęcia przedstawiające kajakarzy bez założonych kamizelek asekuracyjnych nie biorą udziału w konkursie.
Autor najciekawszej propozycji spędzi weekend wraz z osobą towarzyszącą w OW Martinez w Lubrzy, zaś część zdjęć wykorzystana zostanie w celach marketingowych. (więcej…)

Wyniki V Mistrzostw w Strzelaniu z Dmuchawki Pigmejskiej

W sobotnie popołudnie, 14. marca 2015 na Ośrodku Wypoczynkowym Martinez w Lubrzy odbyły się V Mistrzostwa w strzelaniu z dmuchawki pigmejskiej. Na liście startowej pojawiło się ponad dwudziestu zawodników. Uczestnicy zmierzyli się w trzech kategoriach: dzieci, kobiety i mężczyźni.

(więcej…)

V Mistrzostwa w Strzelaniu z Dmuchawki Pigmejskiej

Ośrodek MARTINEZ, Lubrza, 14. marca 2015, godz. 16.00

Wpisowe:
✓ dzieci (8-14 lat) – gratis
✓ pozostali – 15,00 zł
W trakcie zawodów poczęstunek dla wszystkich – kawa, herbata, pyszne ciasto

Strzelanie z Dmuchawki Pigmejskiej to świetny sposób na spędzenie emocjonującego wieczoru podczas sportowej rywalizacji. Sprawdź się w roli wojownika, strzelając do tarczy z profesjonalnej i bezpieczniej dmuchawki sportowej.
Zapewniamy sprzęt, dobrą zabawę, a dla najlepszych zawodników Puchar Wojownika.

Sylwester 2014

ZAPRASZAMY NA ZABAWĘ SYLWESTROWĄ W LUBRZY 2014/2015

8. Spływ dla Twardzieli

Już po raz ósmy kajakarze spotkają się w Lubrzy na zamykającym sezon Spływie dla Twardzieli, który odbędzie się 8.-9.11.2014. Dwudniowa impreza potwierdza, że pływać można o każdej porze roku.

(więcej…)

NOWOŚĆ! Kajaki trzyosobowe!

Z przyjemnością informujemy, że od sezonu 2014 dostępne będą w naszej wypożyczalni nowiusieńkie kajaki rodzinne („trójki”) typu ProTour 470 oraz „jedynki” (model Traper). Oj, będzie się działo!

Zachęcamy do wypróbowania nowego sprzętu!

Wyniki IV Mistrzostw w Strzelaniu z Dmuchawki Pigmejskiej

W ubiegłą sobotę, 15. marca 2014 r. w Ośrodku Martinez w Lubrzy odbyły się IV Mistrzostwa w strzelaniu z dmuchawki pigmejskiej. Na starcie pojawiło się 24 zawodników z naszego regionu, którzy zmierzyli się w trzech kategoriach: dzieci, kobiety i mężczyźni. Zmaganiom uczestników przyglądała się tradycyjnie liczna rzesza kibiców. (więcej…)